agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Thënie nga Matematika

Go down 
AuthorMessage
agoonny
Admin
avatar

Posts : 192
Join date : 2009-06-25

PostSubject: Thënie nga Matematika   Wed Oct 28, 2009 12:50 pm

Pse matematicienet kane frike te ngasin makinen.
Sepse gjeresia e rruges eshte e paperfillshme ne krahasim me gjatesine e saj.

2 Ne matematike nuk e meson teorine, thjesht mesohesh me te.4 Matematika perbehet 50% nga formula, 50% nga vertetime dhe 50% nga imagjinata.

5 Nje matematicien nuk vdes kurre, thjesht humbet disa nga funksionet e tij.

6 Matematika eshte arti qe quan sende te ndryshme me emra te njejte.

7 Simbolet matematike perdoren kur nuk e di se cfare po shkruan.

8 Matematika eshte gjuha qe perdori Zoti per te shkruajtur universin.

9 arsyet me te mira per te mos bere detyrat e shpise:
-Pa dashje pjestova me zero dhe mu dogj fleta.
-Sot eshte ditelindja e Isaac Newton.
-Mund ti afrohesha fletores, por nuk mund ta kapja ate.
-Kam nje makine llogaritese me energji diellore dhe dje binte shi.
-Po shikoja nje seri ne televizion, dhe mendova gjithe naten nese ajo ishte konvergjente.

10 Si ju lene te kuptoni qe jeni ne duart e Mafies Matematike?
Ju bejne nje oferte qe ju nuk mund ta kuptoni!

11 Rregulla e arte per mesuesit e matematikes: duhet te tregoni te verteten dhe vetem te verteten, po jo gjithe te verteten.

12 Nje mesues matematike eshte nje njeri qe i flet nje njeriu qe po fle.

13 Momenti me i bukur ne jeten e nje matematicieni eshte sapo ai ka vertetuar nje teoreme, po perpara se ai te gjeje gabimin.
Back to top Go down
View user profile http://agoonny.darkbb.com
 
Thënie nga Matematika
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: Shkencat Natyrore dhe Matematika :: Matematikë / Mathematics-
Jump to: