agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Gjendet përbindësha Nesi e vjetër 200 milionë viteActions !

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
agoonny
Admin
avatar

Posts : 192
Join date : 2009-06-25

PostSubject: Gjendet përbindësha Nesi e vjetër 200 milionë viteActions !   Sun Oct 25, 2009 10:53 am

Përbindësha e njohur Nesi sërish është parë se si paraqitet nga ujërat e liqenit Loh Nes, por kësaj here me ndihmë të arkielogëve.

Pikërisht, mbetjet e përbindëshës së njohur skoceze që dalngadalë u rrit në mit, i nxorën Trejsi Marler dhe kolegu i tij, ekspert për fosile Kris Mur.

Përbindësha Nesi është zvarranik detar që ka jetuar para 200 milionë viteve në rajonin e ishullit.

Nesi është i njohur për nga bishti i gjatë dhe qafa e gjatë, si dhe për nga katër e gjera. Sipas disa llogaritjeve, ka qenë e gjatë diçka më pak se katër metra, ndërsa ka notuar dhe gjuajtur përgjatë kanalit anglez.
Back to top Go down
View user profile http://agoonny.darkbb.com
 
Gjendet përbindësha Nesi e vjetër 200 milionë viteActions !
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme – në Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Gjendet eksploziv në veturën e Ilir Tolajt
» “Tragjedia Tisa”, gjendet viktima e dytë?
» Gjendet i masakruar biznesmeni 38 vjeçar nga Vlora
» Xhelku Maksuti: Varri i mbretit të parë të Shqipërisë gjendet në Bukuresht

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: Shkencat Natyrore dhe Matematika :: Biologjia / Biology-
Jump to: